Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України «Про доступ до публічної інформації».

На виконання цього закону Президент України підписав Укази «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» та «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України».Ці Укази покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію. На виконання Указів Президента України були прийняті наступні розпорядження голови Путивльської районної державної адміністрації: від 16.05.2011 №309 "Про заходи щодо створення умов для доступу до публічної інформації"  та від 01.07.2011  №416 "Про організацію виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Отримати публічну інформацію можна  у відповідь на інформаційний запит.

Для подання запиту та отримання публічної інформації громадяни можуть звернутися до загального відділу апарату райдержадміністрації щоденно з 8.00 до 17.15, у п’ятницю - з 8.00 до 16.00 . Обідня перерва з 12.00 до 13.00. Вихідні дні субота, неділя.

В Путивльській районній державній адміністрації запити приймаються:

- по телефону – 5-12-76
- факсом – 5-34-89

Для подання запиту на інформацію поштою необхідно направити лист на адресу: 41500, Сумська область, м.Путивль, вул.Першотравнева,84

Запит на інформацію складається в довільній формі. При цьому необхідно вказати:

1) ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити, чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3) підпис та дату за умови подання запиту в письмовій формі.

З метою спрощення оформлення письмових інформаційних запитів громадяни можуть подавати запити шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в загальному відділі апарату райдержадміністрації.

У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити відповідальний спеціаліст, обов’язково зазначивши в запиті своє ім’я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

Відповідь на запит надається не пізніше 5-ти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Інформація на запит надається безкоштовно.

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності

Згідно з Законом "Про доступ до публічної інформації" відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Відповідно до статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації" рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.