Новації в дозвільній системі

З 01.01.2012 набрав чинності Закон України « Про внесення змін до Закону України « Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 07.04.2011 № 3204 –VI, згідно з яким концептуально змінюється порядок взаємодії між органами влади та суб’єктами господарювання щодо видачі документів дозвільного характеру - прийом документів та видача документів дозвільного характеру оформлених дозвільними органами, відбуватиметься виключно через Державного адміністратора за принципом «єдиного вікна». «Єдине вікно» це один з елементів боротьби з корупцією, оскільки  значно зменшується контакт суб’єкта господарювання з органами  влади.

Видача, переоформлення , видача дублікатів та анулювання  документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання буде здійснюватися у єдиному дозвільному центрі, який розташований у  приміщенні Путивльської райдержадміністрації на першому поверсі .  Керівники місцевих дозвільних органів зобов’язані забезпечити участь у роботі центру своїх представників відповідним розпорядчим документом.

Верховною Радою України  розглядається питання щодо розширення с 01 січня 2012 року  застосування декларативного принципу в дозвільній системі у сфері господарської діяльності, тобто суб’єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. У такий спосіб суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.

Ведеться підготовка законопроектів, якими передбачається

- скорочення кількості документів дозвільного характеру;

- посилення адміністративної відповідальності державного адміністратора та дозвільних органів за порушення законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру.

Районна державна адміністрація з метою забезпечення ефективної роботи єдиного дозвільного центру забезпечує проведення регулярного опитування суб’єктів господарювання щодо якості обслуговування в центрі, доступності інформації , дотримання дозвільними органами законодавства про дозвільну систему у сфері господарської діяльності.

Режим роботи єдиного дозвільного офісу:

Понеділок-четверг  з 8-00 до 17-00; п’ятниця  з 8-00 до 16-00; перерва на обід з 12-00 до 13-00;

прийом суб'єктів господарювання представниками місцевих дозвільних органів:

середа: з 14-00 до 16-00

тел. 0(5442) 5-27-39