Підакцизна продукція під контролем податкової міліції

З урахуванням динаміки виробництва та реалізації алкогольної і тютюнової продукції та зміни розміру ставок акцизного податку, податківці посилили контроль за підприємствами-виробниками підакцизних товарів. Так, співробітники податкової міліції Сум спільно з фахівцями податкової інспекції та Департаменту акцизного збору здійснили перерахунок акцизних марок у виробників ЛГВ та перевірку складських приміщень. Особлива увага приділялася перевіркам реалізаторів лікеро-горілчаної продукції обласного центру, аби припинити торгівлю сурогатом та вилучити з обігу фальсифіковані алкогольні напої та тютюнові вироби.

Зазначений  контроль був націлений не тільки на протидію нелегальному виробництву, а й встановленню джерел надходження підроблених марок акцизного податку та сировини. Одночасно перевірялися і можливі особи, які здійснюють розповсюдження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, місця їх виготовлення.

З початку року за фактами незаконного виготовлення, зберігання та реалізації алкогольних напоїв порушено шість кримінальних справ за ознаками складу злочину передбаченого ст.204 КК України. До суду з обвинувальним висновком спрямовані 4 кримінальні справи.

Зокрема,  протягом вересня п. р. працівники податкової міліції здійснили  20 перевірок  щодо дотримання суб'єктами господарювання, які провадять роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на алкогольні напої та максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлені виробниками або імпортерами.

За результатами вжитих заходів із незаконного обігу вилучено 186,7 декалітрів  ЛГВ  на суму 84,8 тис. грн., спирту – 44 декалітрів на 22 тис. грн.  та 4,9 тис. пачок тютюнових виробів  на суму 34,1 тис. грн.