Спрощенці звітуватимуть до податкової один раз на рік

Про це сказано в законопроекті „Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів”,  який підготувала ДПС України та сьогодні розглядає Верховна рада України.

Передбачається запровадження для платників спрощеної системи, які обрали другу групу, податковий період – календарний рік (замість календарного кварталу), що дозволить скоротити кількість податкової звітності,  документообіг,  покращить рівень адміністрування єдиного податку. Передбачено також скасування обмежень по критерію кількості найманих працівників для 5, 6 груп платників єдиного податку, що сприятиме створенню додаткових робочих місць.

Податківцями запропоновано зниження ставки єдиного податку для 5 та 6 груп з 7% і 10% до 5% і 7%, запровадження електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування. Таким чином, законопроект спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу.

Щодо питання касових апаратів. Мікробізнес, що працює на 1-2 й групі, наприклад, підприємців, що працюватимуть на ринках, РРО у своїй роботі не будуть використовувати.

Довідково: на даний момент на законодавчому рівні запроваджується поняття електронної касової стрічки, і у найближчий час на сервер НБУ будуть заведені всі транзакції стосовно продажу товарів через касові апарати. ДПС матиме доступ до цієї інформації.

Звертаємо увагу, що у законопроекті не передбачене право ДПС самостійно списувати кошти з рахунків компаній, що мають податковий борг, а також без суду забирати власність платника податків, що знаходиться у податковій заставі, про що заявляють представники опозиційних політичних сил.