До уваги громадян!

Якщо фізична особа має обов’язки щодо сплати податків, отримує доходи, що підлягають оподаткуванню, та підпадає під означення платника податків, то згідно чинного законодавства України виникає підстава для включення відомостей про фізичну особу до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

При цьому облік фізичних осіб в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків здійснюється або виключно за реєстраційним номером облікової картки платника податків, або виключно за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером паспорта.

На даний час відповідно до чинного законодавства України не прийнято іншого альтернативного обліку фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від ідентифікаційного номера (реєстраційного номерів облікової картки платника податків), крім обліку за прізвищем, ім'ям, по батькові і серією та номером паспорта в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

В зв’язку з втратою чинності спільного наказу Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.04 №602/1226 «Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів»,  фізична особа, яка через свої релігійні та інші переконання відмовлялася від прийняття ідентифікаційного номеру та в паспорті громадянина України має відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, внесену до 2011 року, втрачає таке право починаючи з 21.01.11 року. Отже, громадянам, які бажають зберегти своє право щодо порядку обліку на підставі паспортних даних, необхідно звернутися до податкової інспекції за місцем проживання.