Особливість деклараційної кампанії 2013 року

Відмінною рисою цьогорічної кампанії декларування є обов‘язкове подання платниками податків Декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларації) у разі отримання (нарахування) 2012 році доходів у формі заробітної плати,  інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (в 2012 році - 128 760 грн., оскільки мінімальна заробітна плата на 01.01.2012 року становила 1073 грн.).

Необхідно також враховувати, що оподатковувані доходи виплачені (нараховані) платникам податку на доходи фізичних осіб у 2012 році, інші, ніж зазначені вище, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу та не приймають участі в перерахунку.

Отримані у 2012 році суми вказаних доходів відображаються платником податку у додатку 7 до Декларації, відповідно до якого проводиься перерахунок податку на доходи фізичних осіб із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів.

Декларацію необхідно подати  до 1 травня 2013 року в податкову інспекцію за місцем рєстрації (в паспорті).

Позитивна різниця податку (між розрахованим та фактично сплаченим податком протягом 2012 року) підлягає сплаті платником податку до відповідного бюджету за його податковою адресою.