Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

ЗАПИТУВАЛИ – ВІДПОВІДАЄМО

Друк

Чи можна включити до складу податкової знижки витрати, понесені у 2012 році фізичною особою на платне лікування?

Перелік витрат, дозволених до включення до складу податкової знижки, наведено у п. 166.3 ПКУ. Однак згідно з Прикінцевими положеннями ПКУ, не всі з перелічених витрат дозволені до включення до складу податкової знижки за підсумками 2012 року.

 

Підпунктом 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) передбачено можливість включення до податкової знижки суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Однак, пунктом 1 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ встановлено, що дана норма набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування. На сьогоднішній день в Україні закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування не набрав чинності, отже, скористатися правом на податкову знижку за витратами, понесеними на платне лікування, неможливо.