Строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Відповідно до Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Фізичні особи, сплачують податок на підставі податкового повідомлення-рішення, в якому зазначається сума податку та яке орган державної податкової служби надсилає громадянину до 1 липня звітного року відповідно до встановленої форми за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.

Юридичні особи - платники податку самостійно обчислють суму податку на 1 січня звітного року, яка зазначається в Податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування:

фізичними особами – впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.