Граничний строк подання податкової декларації переноситься, якщо він припадає на вихідний або святковий день

Податковим кодексом України визначені строки подання податкової декларації та сплати податкового зобов'язання.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.

Однак, строк сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв'язку з вихідними або святковими  днями.

Так, для  платників ПДВ, які звітують щомісяця, останнім днем подання податкової декларації за березень 2013 року буде 22 квітня 2013 року, а останнім днем сплати податкового зобов'язання – 30 квітня  2013 року.