Як сплачувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб

Податковий агент, який нараховує та виплачує будь-який оподатковуваний дохід платнику податку, зобов'язаний із суми такого доходу утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб.

Податок перераховується до бюджету одним платіжним документом під час виплати оподатковуваного доходу. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише разом з розрахунковим документом на перерахування відповідного податку до бюджету.

Окремі види оподатковуваних доходів не підлягають оподаткуванню в момент нарахування чи виплати, але не звільняються від оподаткування в цілому. У такому випадку платник податку зобов'язаний самостійно включити суму цих доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним. Фізична особа зобов'язана до 1 серпня сплатити до бюджету суму податкового зобов'язання, зазначену в податковій декларації.

У разі надання платнику оподатковуваного доходу в не грошовій формі або виплати готівкою з каси податкового агента, податок перераховується до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Якщо податковим агентом оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику, то податок, який підлягає утриманню з нарахованого доходу, перераховується до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду.

Довідково. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб визначає ст.168 Податкового кодексу України.