Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

Припиняємо підприємницьку діяльність правильно

Друк

Зняття з обліку фізичної особи-підприємця здійснюється на підставі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності відповідно до наказу Мінфіну України від 09.12.2011 р. №1588.

Після прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення до Єдиного державного реєстру відповідного запису фізична особа-підприємець має подати до територіального органу Міндоходів за основним місцем обліку:

-          заяву за формою № 8-ОПП (за бажанням);

-          оригінали документів, що видаються платнику податків (свідоцтва, патенти, інші документи тощо) і підлягають поверненню до територіального органу Міндоходів, а також завірені цими органами копії зазначених документів, якщо такі видавалися та підлягають поверненню.

Якщо фізична особа здійснює незалежну професійну діяльність, то знаття її з обліку здійснюється після припинення такої незалежної діяльності у порядку, встановленому для фізичних осіб – підприємців. Для цього їй слід подати до територіального органу Міндоходів України за основним місцем обліку:

-          заяву за формою № 8-ОПП;

-          довідку за формою № 4-ОПП та інші документи, що видаються платнику податків і підлягають поверненню.