Грошові перекази з-за кордону оподатковуються

Грошові перекази, отримані громадянином України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України, розглядаються як іноземні доходи. Тому такі доходи підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації та за ставками 15 або 17 відсотків.

Нагадуємо: якщо місячний дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка 17% встановлюється до суми такого перевищення (мінімальна заробітна плата у січні-листопаді 2013 року становить 1147 гривень).

При цьому під час отримання доходів, одержаних у вигляді валютних цінностей або інших активів, такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Оподаткування доходів, отриманих з джерел за межами України регулюється п.170.11 ст.170 ПКУ.