Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

Глухівська ОДПІ: більшість жителів нашого регіону не зазнає додаткових витрат від введення податку на нерухомість

Друк

Як відомо, з 1 січня цього року в Україні введено новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яким оподатковуються квартири та житлові будинки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Переважна більшість населення нашого регіону не зазнає додаткових фінансових витрат від введення податку, оскільки за невеликі квартири платити податок не доведеться. В основному платниками цього податку будуть власники великогабаритних квартир та житлових будинків. Зокрема, під оподаткування підпадуть 3 категорії громадян:

- громадяни які мають у власності квартиру, житловою площею понад 120 м2;

- громадяни які мають у власності житловий будинок, житловою площею понад 250 м2;

- громадяни які мають у власності декілька, тобто 2 і більше об’єкти житлової нерухомості.

На сьогодні всіма сільськими, селищними та міськими радами прийнято ставки податку на нерухоме майно.

Для квартир, житловою площею від 120 до 240 м2 та житлових будинків від 250 до 500 м2, ставка податку становитиме не більше 1% мінімальної заробітної плати за 1 м2 (11,47 грн. за 1 м2 житлової площі, понад пільговий розмір).

Для квартир, житловою площею від 240 м2 та житлових будинків, житловою площею від 500 м2, ставка податку становитиме 2,7% мін. з/п за 1 м2 (30,97 грн. за 1 м2 житлової площі, понад пільговий розмір).

При цьому, законодавцем надано пільгу на 1 об'єкт у розмірі 120 м2 для квартир та 250 м2 для житлових будинків за місцем реєстрації, або за вибором.