Чи обов’язково мені потрібно ставити цей модем, якщо у мене магазин в селі, а зв’язок працює через раз?

З 1 січня 2013 року для суб’єктів господарювання стає обов’язковим подання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) до органів державної податкової служби в електронному вигляді.

Відповідно до абзаців 2 – 4 п. 7 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) передбачено:

- суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані;

- суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Отже, винятків у питанні обладнання РРО модемами не передбачено, що ж до використання каналів зв’язку, за допомогою яких передаватимуться дані, то в кожному окремому випадку це питання вирішується індивідуально. Зокрема, у випадку, коли зв’язок слабкий і нестійкий, ймовірно, допоможе під’єднання до модему виносної антени. Для її під’єднання у нових касових апаратах зазвичай передбачене спеціальне гніздо.