Відбулося навчання апарату та структурних підрозділів Путивльської районної державної адміністрації

13 лютого 2012 року під керівництвом керівника апарату Путивльської районної державної адміністрації Приходько Н.М. відбулося  навчання апарату та структурних підрозділів Путивльської районної державної адміністрації на якому розглядалися питання:

1. Про провадження основних положень інструкції з діловодства в Путивльській районній державній адміністрації.

2. Про надання роз’яснень про декларування доходів державних службовців.

По-першому питанню виступив начальник загального відділу апарату Путивльської районної державної адміністрації Слющенкова Т.В., яка розповіла про нові зміни в інструкції з діловодства та правильності оформлення документів.

По-другому питанню заслухано завідувача юридичного сектору апарату Путивльської районної державної адміністрації Машир М.О., яка зазначила, що відповідно до статті 13 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі - Закон № 3723) особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця третьої - сьомої категорій, передбачених статтею 25 Закону № 3723, подає за місцем майбутньої служби довідку органу державної податкової служби про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). У декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації) зазначаються відомості про доходи та зобов'язання фінансового характеру, в тому числі за кордоном, а також у додатку до податкової декларації зазначаються відомості стосовно членів сімї.

Особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця першої та другої категорій, передбачених статтею 25 Закону № 3723, повинна зазначити в податковій декларації також відомості про належні їй та членам її сімї нерухоме та цінне рухоме майно, вклади в банках і цінні папери.

Декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) державним службовцем подається щорічно органу державної податкової служби за своєю податковою адресою.

Згідно з пунктом 179.12 статті 179 Кодексу за зверненням платника податку орган державної податкової служби, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за встановленою формою. Форма довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2011 № 1742 «Про затвердження форми Довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1571/20309.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до пункту 179.10 статті 179 Податкового кодексу України платник податку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, має право звернутися з запитом до відповідного органу державної податкової служби з проханням надати роз'яснення щодо заповнення  річної податкової декларації, а орган державної податкової служби зобов'язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

Згідно з абзацом восьмим пункту 179.9 статті 179 Податкового кодексу України бланки податкових декларацій мають безоплатно надаватися органами державної податкової служби платникам податку на їх запит, а також бути загальнодоступними для населення.

II. Щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов 'язання фінансового характеру, що встановлена Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»

Відповідно до статті 12 Закону України від 07.04.2011 № 3206-УІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (залі - Закон № 3206) особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону № 3206 (а саме особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої статті 4 Закону № 3206, але одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону № 3206.

Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної в пункті 1 та підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону № 3206, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому законом порядку декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону № 3206.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2012 року державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, особи, які претендують на зайняття посади державного службовця або в органах місцевого самоврядування зобов'язані подати дві декларації:

перша - декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, яка подається щорічно до 1 квітня за місцем роботи (служби) за формою, що додається до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»;

друга - податкова декларація про майновий стан і доходи, яка подається щорічно до 1 травня до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку особа за формою, встановленою Міністерством фінансів України.

Слід зазначити, що з 1 січня 2013 року набирає чинності нова редакція Закону України «Про державну службу», згідно з якою державні службовці та особи, які претендують на зайняття посади державного службовця, подаватимуть тільки одну декларацію за формою, що додається до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Всі присутні брали активну участь у обговоренні питань.