ПЕНСІЙНА РЕФОРМА – ШЛЯХ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕНОЇ СТАРОСТІ

Тамара ІЩЕНКО: «Втілення соціальних ініціатив Президента дозволить значно збільшити пенсійні виплати»

Про це зазначила заступник голови облдержадміністрації у ході засідання робочої групи регіонального комітету з економічних реформ.

На думку Тамари Іщенко, прийняття нового пенсійного законодавства – необхідний процес, продиктований часом та обґрунтований соціально-економічною ситуацією в державі.

«Поряд зі зменшенням облікової кількості пенсіонерів на 3,2 тисячі осіб сума призначених місячних пенсійних виплат в області станом на 1 квітня цього року зросла на 31,1 мільйона гривень або на 8,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і складає майже 402 мільйони гривень», – повідомила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Олена САВІСЬКО.

З її слів, за результатами проведеного перерахунку середній розмір пенсій для інвалідів-учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС підвищився на 1409 гривень і становить 3123 гривні.

«Новий Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування» покликаний спростити процедуру його сплати, зменшити заборгованість зі сплати страхових внесків та стимулювати страхувальників вчасно сплачувати поточні платежі єдиного внеску», – наголосила Олена Савісько.

Як зазначила посадовець, за час дії цього Закону від платників на рахунки Пенсійного фонду області надійшло понад 3,2 мільярда гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зі слів Олени Савісько, запровадження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування позитивно вплинуло на наповнення бюджету Пенсійного фонду. Власні надходження склали 3,6 мільярда гривень. При цьому, надходження від фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, зросли більш, ніж удвічі. Поряд із цим, значно підвищився й рівень сплати платежів до інших соціальних фондів.

У ході засідання обговорено шляхи запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.