ЯКІСНА ОСВІТА – ГАРАНТОВАНЕ МАЙБУТНЄ

На виконання Програми Президента «Україна для людей» та Стратегії «Нова Сумщина-2015» область долучилася до Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!»

Про це йшлося під час брифінгу заступника голови облдержадміністрації Тамари ІЩЕНКО і тимчасово виконуючої обов’язки начальника управління освіти та науки облдержадміністрації Інеси ПЄСОЦЬКОЇ.

«Акція спрямована на запровадження нових Державних освітніх стандартів, зокрема, психологічну та фізичну адаптацію дитини в школі, зацікавлення її до навчання», – наголосила Тамара Іщенко.

За її словами, серед нових Державних освітніх стандартів – запровадження з першого класу вивчення іноземних мов, введення предмету природознавства, з другого класу – школярі будуть опановувати інформаційно-комунікаційні технології.

«Особлива увага звертається на підготовку вчителів до навчання за новими Державними стандартами початкової загальної освіти та зміцнення матеріальної бази шкіл області», – підкреслила заступник голови облдержадміністрації.

На переконання Тамари Іщенко, спільними зусиллями влади та меценатів буде забезпечено комфортні умови для навчання першокласників, створено кімнати відпочинку, ігрові приміщення, спортивні майданчики.

«Велика робота спрямовуватиметься на збереження здоров’я дітей. У травні майбутні першокласники мають пройти медичне обстеження, аби батьки мали змогу пересвідчитися в готовності дитини до навчання у школі», – зауважила Тамара Іщенко.

У школах буде поліпшено стан медичних кабінетів, їдалень та харчоблоків, додала посадовець.

«З травня для майбутніх першокласників та їх батьків загальноосвітніми школами будуть організовані «Дні відкритих дверей», де вони матимуть змогу ознайомитися з класною кімнатою, іншими приміщеннями школи, майбутніми вчителями, відвідати відкриті виховні заходи та уроки. У загальноосвітніх закладах для навчання батьків майбутніх першокласників будуть оформлені куточки з рекомендаціями і настановами, психологами», – зазначила Інеса Пєсоцька.

У зв’язку із запровадженням нових Державних освітніх стандартів для вчителів перших класів організовано експрес-курси, семінари.

Традиційно в області напередодні нового навчального року пройдуть рейди-огляди готовності початкової школи до роботи за новими програмами, зазначила очільниця освітянської галузі.

У рамках акції обласна влада ініціювала до 1 вересня за рахунок як бюджетних, так і спонсорських коштів придбати подарунки для першокласників: портфелі, набори канцелярських товарів, шкільне приладдя, зошити з друкованою основою, пізнавальну та художню літературу, поінформувала Інеса Пєсоцька.

Також на розгляд обласної ради внесена пропозиція управління освіти і науки облдержадміністрації щодо надання батькам майбутніх першокласників 1 вересня вихідного дня, зазначила Інеса Пєсоцька.

«Спільними зусиллями в різних куточках регіону ми забезпечимо рівні умови навчання, комфортні для юних жителів нової Сумщини», – запевнила Тамара Іщенко.