ЮРІЙ ЧМИРЬ: «ІСТОРИЧНУ СПРАВЕДЛИВІСТЬ БУДЕ ВІДНОВЛЕНО – ПРАПОР ПОВЕРНЕТЬСЯ ДО КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ»

Губернатор області переконаний, стяг стане поштовхом до перетворення Сумщини на центр кадетського руху

«Сьогодні розглядається питання щодо повернення стяга зі Сполучених Штатів Америки на Сумщину. Створення в області кадетського корпусу, збільшення кількості вихованців стало переконливим аргументом для нинішніх володарів реліквії на користь передачі її Україні», – зазначив голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ у ході засідання організаційного комітету з підготовки святкування 110-ї річниці створення кадетського корпусу та 190-річчя з Дня народження І.Г.Харитоненка.

За словами заступника голови Ради Всеукраїнської асоціації «Кадетська співдружність», співзасновника благодійної організації «Фонд відродження кадетських корпусів в Україні» Романа САЗОНОВА, у найближчій перспективі Сумський кадетський корпус стане одним із найкращих в Україні.

«За останні роки на Сумщині відбулося декілька безпрецедентних подій, що засвідчили значну увагу Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА та обласної влади до військово-патріотичного виховання молоді, формування еліти Збройних Сил України», – підкреслив Роман Сазонов.

«Знамено – це святиня, що символізує доблесть, честь та героїзм. Завдяки губернатору, його бажанню відновити історичну справедливість, прапор повернеться в рідні стіни», – зазначив начальник Сумського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка Юрій СВІДЛОВ.

Учасники зібрання обговорили заходи щодо святкування 110-ї річниці відкриття Сумського кадетського корпусу та 190-річчя з Дня народження І.Г.Харитоненка, які заплановано на вересень поточного року. У рамках урочистостей планується передача кадетському корпусу його прапора.

Нагадаємо, стяг Сумського кадетського корпусу в роки громадянської війни вивіз, рятуючи від небезпеки, 15-річний кадет Дмитро ПОТЬОМКІН. Майже століття поспіль знамено находиться за кордоном.