НА СУМЩИНІ ПІДПИСАНО ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ДОГОВІР ЗДЕШЕВЛЕННЯ ІПОТЕКИ

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА на Сумщині вперше в Україні розпочато реалізацію Програми іпотечного кредитування на умовах надання часткової компенсації державою відсоткової ставки кредиту.

За умовами договору, підписаного головою обласної державної адміністрації Юрієм ЧМИРЕМ, очільником банківської установи та позичальником, власник двокімнатної квартири загальною площею 58 квадратних метрів має зробити перший внесок у розмірі не більше 25% від суми кредиту під 16% річних. Знаково, що 13 відсотків з них компенсує держава. Тож громадянину залишається сплачувати не більше 3% банкові за надання кредиту. Термін кредитування – 15 років.

Щасливим володарем першої квартири, придбаної на умовах нової іпотечної Державної програми, ініційованої Президентом України, став  36-річний муляр однієї з будівельних компаній області, батько двох неповнолітніх дітей, який з 2002 року перебував на квартирній черзі.

Підписання договору відбулося у ході першої практичної конференції «Модернізація житлово-комунального господарства України на основі механізмів державно-приватного партнерства».

«Сумщина першою в Україні розпочала реалізацію державної Програми  іпотечного кредитування, яка сприяє здешевленню вартості кредитів для людей та забезпеченню їх доступним житлом. Ми неодноразово заявляли про амбітні плани регіону посісти місце в чільній п’ятірці областей України. Наші слова не розходяться з ділом. Сьогодні Сумщина демонструє не лише позитивну динаміку економічного розвитку, а й активно втілює в життя державні соціальні проекти, конкретними прикладами доводить дієвість чинної влади», – зазначив голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь.

За словами Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Анатолія БЛИЗНЮКА, на здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у Державному бюджеті на 2012 рік передбачено 1 мільярд гривень.