Шановні жителі Путивльського краю!

26 травня 2012 року виповнюється 125 років з дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака - видатного філософа, поета та педагога. Ковпа́к Си́дір Арте́мович  -  керівник радянських партизанських загонів в Україні, генерал-майор, двічі Герой Радянського Союзу, учасник Першої світової, Громадянської та Великої Вітчизняної війни.

1914 його мобілізували до Російської армії. На Першій Світовій війні відзначився у боях на фронті, став професійним диверсантом, відзначений бойовими нагородами Російської імперії: два Георгіївських хрести і дві Георгіївські медалі.

Після Жовтневої Революції 1917 — на різних фронтах, зокрема у складі                25-ї Чапаєвської дивізії Червоної Армії, яка брала участь у боях проти білогвардійців під містом Гур'єв на Каспії та проти військ російського генерала Врангеля на Перекопі у Криму.

Учасник Другої світової війни з вересня 1941. Органами НКВС СРСР залишений у німецькому тилу для організації диверсійних операцій — командир Путивльського партизанського загону, а потім — об'єднання партизанських загонів Сумської області.

Сумське партизанське з`єднання під командуванням Ковпака С. А. пройшло з боями по тилах німецько-фашистських військ більше 10 тисяч кілометрів, розгромило гарнізони супротивника в 39 населених пунктах. Рейди Ковпака зіграли велику роль в розгортанні партизанського руху проти німецько-фашистських окупантів.

Після закінчення війни пішов спочатку на господарську, а потім на партійну роботу. Був депутатом міськради м.Путивль Сумської області.

З 1944 року С. А. Ковпак — член Верховного суду Української РСР, з 1947 року — заступник Голови Президії, а з 1967 року — член Президії Верховної Ради Української РСР. Депутат Верховної Ради СРСР 2-7-го скликань.

11 грудня 1967 року Сидора Артемовича Ковпака не стало. Його життєвий шлях є прикладом мужності, високого патріотизму і відданого служіння своєму народові.                       24 травня 2012 року вшануємо пам'ять  великому полководцю Сидіру Артемовичу Ковпаку.

З повагою,

Голова Путивльської районної

державної адміністрації                                                          А.І. Косовський

Заступник голови Путивльської