Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

Сумщина відзначила 125-річчя з Дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака

Друк

Заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО передала вітання ветеранам партизанських загонів від Юрія ЧМИРЯ та побажала міцного здоров’я і сімейного затишку.

«Підпільна партизанська боротьба – особлива сторінка історії нашого краю. Кожен учасник руху опору зробив вагомий внесок у загальну перемогу над ворогом», – зазначила Тамара Іщенко під час мітингу біля пам’ятника С.А.Ковпаку у Путивлі.

За її словами, Сидір Артемович Ковпак – людина легендарної долі, справжній син українського народу. Вже у 28 років за хоробрість і мужність на фронтах війни він був удостоєний звання Георгіївського кавалера двох ступенів.

«Життєвий шлях Ковпака – приклад мужності, високого патріотизму і відданого служіння Вітчизні. Тому ми маємо свято берегти пам’ять про його героїчний подвиг», – наголосила заступник голови облдержадміністрації.

Безперечно, головними героями урочистостей були самі ветерани-підпільники, яких, на жаль, з кожним роком стає все менше.

Завітав зі столиці Російської Федерації і єдиний із ковпаківців, що дожили до сьогоднішнього дня, Герой Радянського Союзу, полковник Петро БРАЙКО.

«Сидір Ковпак – це особистість зі світовим ім’ям, рівних якому не було в історії людства. Справжньою честю для мене було воювати пліч-о-пліч з легендарним партизанським командиром», – зазначив Петро Брайко.

За його словами, саме на патріотичному прикладі славетного партизана слід виховувати молодь – майбутнє нашої країни.

«З юнацьких років довелося понюхати пороху в загоні Сидора Ковпака, тоді я був найпрудкішим, тож, коли йшли бої, підносив партизанам патрони, гвинтівки, допомагав відвозити поранених до лазарету», – поділився спогадами учасник партизанського руху Павло ПОТІБЕНЬКІН.

«Ковпак для мене – приклад для наслідування, адже він був справжнім командиром, зумів не тільки дати відсіч ворогу, а й об’єднати людей заради перемоги та свободи», – додав Павло Потібенькін.

Указом Президента України за мужність і самовідданість, виявлені в боротьбі з фашистськими загарбниками у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, вагомий особистий внесок у справу соціального захисту ветеранів, багаторічну громадську діяльність нагороджено орденом Богдана Хмельницького II ступеня учасника бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни Афанасія ЧЕРНОБАЄВА.

Орденом «За мужність» II ступеня нагороджено учасника бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни Івана СИЧА.

За ратні і трудові заслуги перед Вітчизною вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді та з нагоди 125-річчя з Дня народження двічі Героя Радянського Союзу Ковпака С.А. Почесною грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації нагороджено члена Конотопської міської організації ветеранів війни, праці, Збройних Сил та органів правопорядку Ганну ГРИЩЕНКО, члена Кролевецької районної організації ветеранів Миколу ІСАЄНКА, члена Конотопської міської організації ветеранів війни, праці, Збройних Сил та органів правопорядку Віру РАЗУМНУ, члена Недригайлівської районної організації ветеранів Миколу НАНКУ.