ЯРМАРОК, ЯКИЙ ЗБЛИЖУЄ

Делегація від Путивльського району на чолі із заступником голови райдержадміністрації А.М. Шибаєва взяла участь у XII міжрегіональної оптово-роздрібному ярмарку «Курський Коренський ярмарок - 2012», який проходив з 15 по 17 червня 2012 року в містечку з оригінальною назвою Свобода Золотухінського району Курської області.

Відроджуючи традицію регулярних торговельних ярмарків, які були для наших предків свого часу єдиною можливістю придбати рідкісні товари та налагодити ділові відносини, цей ярмарок знову об'єднав представників різних галузей діяльності. Міжрегіональний за статусом, а фактично міжнародний універсальний оптово-роздрібний ярмарок традиційно зібрав сотні гостей та учасників, в тому числі з країн ближнього і далекого зарубіжжя - України, Білорусі, Молдови, Німеччини, Польщі, Болгарії, Китаю, Франції, Італії, Іспанії, Чорногорії, Сербії, В'єтнаму, Абхазії.

Під відкритим небом розгорнулися виставки сучасної сільськогосподарської техніки, автотранспорту, барвисто оформлені презентаційні "подвір'я" сільських районів області, міні-іподром, "місто майстрів" з виробами народних промислів і т.д. По суті, все селище Свобода на ці дні стало територією ярмарку - його площі та вулиці заполонили торговельні ряди, смачний димок, літні кафе, естрадні майданчики і народ, який прийшов відпочити, набратися вражень та придбати товари...

Історія Коренського ярмарку йде своїми витоками в глибину століть. Перша офіційно засвідчена згадка про нього відноситься до 1708 року. А вже в урядових актах Російської імперії за 1824 рік Курський Коренський ярмарок названо в числі трьох головних ярмарків Росії поряд з Нижегородським і Ірбітським, на які іноземцям дозволялося висилати свої товари. Саме Коренський ярмарок прославив в ті далекі часи Курськ як Південні торговельні ворота Росії.

На скільки ярмарок був значна для центральної Росії, можна судити по тому, що його оборот у другій половині ХIХ століття сягав 7000000 рублів і набагато перевершував обороти всіх інших ярмарків краю, разом узятих. Коренський ярмарок носив характер загальноросійського торжища. Це був прекрасно облаштований, пристосований до торгівлі та укладення угод комплекс загальною площею в 64 десятини, збудований за проектом знаменитого зодчого Д. Кваренгі. На ярмарку курські купці займали чільне місце - спеціальний Курський червоний ряд, який був продовженням Московського.

Наповнене бурхливими подіями XX століття зламало звичний хід часу, хресні ходи були заборонені і знаменитий колись ярмарок виявився викресленим з історії на кілька десятків років.

У 2001 році Курський Коренський ярмарок розпочав своє друге життя і з кожним роком збирає все більше число учасників з багатьох регіонів Росії, країн ближнього і далекого зарубіжжя.

Цього річ народному гурту «Сіверяни» та народному естрадному гурту «Барви» Путивльського районного будинку культури була надана честь представляти усю Сумщину на відкритті «Курського Коренського ярмарку - 2012».

Ярмарок завершився, але ми сподіваємося, що Курський Коренський ярмарок завжди буде повною мірою служити інтересам всіх її учасників і гостей, оживить і зміцнить партнерські зв'язки, стане в найближчій перспективі традиційним і бажаним місцем проведення багатосторонніх плідних і ділових зустрічей і переговорів, результатом яких з'явиться і довготривале співробітництво, і дружба, і взаємовигідні контракти.