ПАМ'ЯТЬ ЖИВА

Сумщина готується вшанувати память жертв Новослобідської трагедії на Путивльщині, що сталася 70 років тому

7 липня біля пам’ятного знака на честь жертв фашизму «Дзвін Скорботи» у селі Нова Слобода відбудеться мітинг-реквієм. У дитячих таборах відпочинку області буде проведено уроки пам’яті, присвячені жертвам Великої Вітчизняної війни; в музеях та бібліотеках Сумщини – виставки документів та матеріалів до 70-х роковин Новослобідської трагедії.  Про це йшлося під час засідання оргкомітету під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря ЯГОВДИКА.

«Велика Вітчизняна війна не оминула жодної родини. Тож зберегти пам’ять про героїчні та трагічні сторінки нашої історії, донести правду про минуле до прийдешніх поколінь – моральний обов’язок громадськості та влади», – наголосив посадовець.

7 липня 1942 року розлючені черговою поразкою карателі по-звірячому розправилися з мирними жителями села Нова Слобода Путивльського району. 586 мешканців – від немовлят до людей похилого віку – окупанти закидали гранатами, розстріляли з автоматів, спалили живцем. Новослобідська трагедія стала одним із найжахливіших злочинів гітлерівського окупаційного режиму проти українського народу.