РЕФОРМУЄМО МІСТОБУДІВНУ ГАЛУЗЬ – СТВОРЮЄМО КОМФОРТНІ УМОВИ ЖИТТЯ

«Ми не дозволимо незаконно забудовувати території, які належать людям»

На цьому у ході засідання колегії наголосив голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ.

З його слів, напрацьований механізм, що ґрунтується на прогресивній нормативно-правовій базі, дозволяє області впевнено рухатися у напрямку оновлення містобудівної документації.

Як повідомив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олег ПАВЛЕНКО, нині розроблено проект детального планування центральної частини міста Ромни, який планується затвердити найближчим часом. Триває розробка генерального плану міста Шостка. Затверджено програми з оновлення генеральних планів міст Путивль та Тростянець, Білопільського, Роменського, Шосткинського районів, єдиний проект міст Білопілля та Ворожба Білопільського району. Нині завершується коригування генерального плану міста Суми.

Обласний центр – обличчя регіону, тож, на переконання Юрія Чмиря, встановлення у Сумах малих архітектурних форм має бути під особливим контролем влади.

Найвищу забезпеченість містобудівною документацією в області мають Буринський (100%), Шосткинський (75%) Великописарівський (69%), Конотопський (62%) райони.

З 1 січня 2013 року території, не забезпечені містобудівною документацією, розробленою та затвердженою відповідно до вимог законодавства, будуть позбавлені можливості ведення містобудівної діяльності.

За словами Олега Павленка, Сумська область першою в Україні створила служби містобудівного кадастру в усіх місцевих органах містобудування та архітектури. Нині ведеться робота щодо укомплектування їх професійними кадрами, оновлення матеріально-технічної бази, впровадження інформаційного програмного забезпечення.

«Реформування містобудівної галузі має на меті поліпшити інвестиційний клімат у державі, лібералізувати містобудівне законодавство та максимально спростити дозвільно-погоджувальні процедури у будівництві», – додав начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації.