7 липня 2012 року - 70 років від дня Новослобідської трагедії

07.07.2012 минає 70 років з того страшного дня, який увійшов в історію Путивльського району як день трагедії, скорботи та пам’яті.

Cтрашного літнього дня – 7 липня 1942 року – фашистські карателі за допомогу партизанам з боку мешканців села Нова Слобода Путивльського району спалили 1220 селянських дворів, убили 586 мирних жителів. Вони не милували ні жінок, ні старих, ані навіть немовлят. За 3 години земля окропилася невинною кров'ю, а мальовниче село перетворилося на згарище… Це був варварський акт помсти  мирному населенню за дії партизан, за те, що люди йшли на смертельну боротьбу з ворогом.

Новослобідська трагедія стала одним із найжахливіших злочинів гітлерівського окупаційного режиму проти українського народу. Таке неможливо забути і неможливо виправдати. Вічно жива людська пам’ять, що повинна вчити, виховувати й остерігати.

Кожен з нас у боргу перед тими, хто віддав життя  за нашу Батьківщину і наш синовій обов’язок проявляти шану і увагу до покоління, яке пережило справді тяжкі випробування.