Про проведення реформування медичної галузі району

На виконання Регіонального плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України В.Ф.Януковича на 2010-2014 роки: «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та на виконання наказу управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації від 26.06.2012 № 517 «Про проведення модернізації первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги» адміністрація комунальної установи Путивльської районної ради Сумської області «Путивльська центральна районна лікарня» створює Центр первинної медико-санітарної  допомоги (ЦПМСД) як свій структурний підрозділ. Матеріали про створення Центру розглядатимуться на сесії Путивльської районної ради 29.08.2012.

На сьогодні в районі на первинному рівні починають і закінчують лікуватися лише до 30 % пацієнтів, це рахується нераціональною організацією первинної допомоги, спостерігаються  високі рівні пізнього  виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, що зумовлює надмірну потребу у дорогому спеціалізованому лікуванні. Шляхом вирішення даної проблеми є структурне  виділення первинної медичної допомоги через створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги.  Завдання Центру полягає у забезпеченні для населення рівної доступності послуг первинної медичної допомоги в належній якості. В зв’язку з тим, що Центр створюється у складі комунальної установи Путивльської районної ради Сумської області «Путивльська центральна районна лікарня», кадрових змін не передбачається.