Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/putivlr/public_html/putivl-rda.gov.ua/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://putivl-rda.gov.uaimages/stories/img_5843-1.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/putivlr/public_html/putivl-rda.gov.ua/plugins/content/mavikthumbnails.php on line 668

Сумщина відзначила день Партизанської слави

Свято традиційно проходить на Путивльщині, звідки почався рейд партизанів під керівництвом двічі Героя Радянського Союзу, легендарного командира Сидора Ковпака. Партизанський рух завдав потужного удару по фашистах, підняв бойовий дух регулярної армії, сприяв визволенню нашої землі від ворога.

«Ми схиляємося перед мужністю наших героїв і зберігаємо пам’ять про війну. Нині в регіоні військово-патріотичному вихованню молоді приділяється значна увага – згідно з Указом Президента Віктора ЯНУКОВИЧА на Сумщині відроджено «Кадетський корпус», діють військово-патріотичні клуби», – підкреслив Юрій Чмирь.

Керівник області висловив ветеранам глибоку вдячність за їх подвиг, побажав міцного здоров’я та родинного затишку.

«Ми працюємо над тим, аби регіон ставав кращим, а люди відчували себе комфортно. Разом ми зможемо досягти поставленої мети – до 2015 року увійти до п’ятірки найрозвинутіших областей України. Втілення Стратегії розвитку «Нова Сумщина-2015» дає результати: розвивається промисловість, модернізується медицина, будуються лікарні, школи, стадіони. Найкращі результати в Україні демонструє аграрна галузь Сумщини», – додав Юрій Чмирь.

У ході урочистостей присутні поклали квіти до пам’ятника «Партизанам-визволителям».

«Стала підпільницею в 1941 році. Усі друзі з сусідніх вулиць, у тому числі й Родіон Руднєв, зібралися разом і за власним бажанням пішли в партизанський загін. Тоді нам було по 13-15 років. Розклеювали листівки, збирали відомості про ворога. Такої молоді в Путивлі було дуже багато», – згадує Марія ФЕДОРЦОВА.

«Я разом із Ковпаком дійшов від Путивля до Карпат. Мав три поранення, потрапив на міну, але головне – залишився живим. Зараз мені 96 років», – зазначив путивлянин Віктор КАЛІНІН.

З його слів, Сидір Ковпак – людина, яка всією душею вболівала за своїх бійців, не йшла на невиправданий ризик і провела через всю Україну з мінімальними втратами понад півтори тисячі людей.

«Партизани ніколи не здавалися, відрізнялися сміливістю в бою», – додав Віктор Калінін.

«У дні Великої Вітчизняної війни я, як і увесь народ, захищала Вітчизну від фашистських загарбників. Воювала на Північно-Кавказькому фронті. То були страшні та важкі роки, але ми вірили, що переможемо», – підкреслила учасниця бойових дій Анна ТЄЛЬОНКОВА.

«Ми, молодь, маємо пам’ятати про війну. Наші діди та прадіди поклали життя заради нашого мирного сьогодення. Я навчаюся в «Кадетському корпусі», бо для мене стати військовим – велика честь і відповідальність. У закладі регулярно проводяться зустрічі з ветеранами. Спілкування з людьми, які пережили війну, пробуджує в серці щиру любов до свого народу», – зазначив Артем БОНДАРЕНКО.

У рамках урочистостей на путивлян і гостей міста чекав обласний фестиваль патріотичної пісні «Партизанські зірниці», спортивні змагання та святковий феєрверк.