НА СУМЩИНІ ЗБИРУТЬСЯ НАЙКРАЩІ КІНОЛОГИ-РЯТУВАЛЬНИКИ СВІТУ

26-30 вересня у місті Ромни на базі  2-го Спеціального регіонального центру ОРСЦЗ МНС України відбудеться XVIII Чемпіонат світу серед рятувальних кінологічних розрахунків

Про це повідомив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр ЦУПРО в ході брифінгу.

«Сумщина має досвід проведення змагань світового рівня. Нинішній Чемпіонат сприятиме підвищенню авторитету регіону в Україні та далеко за її межами», – зазначив посадовець.

За словами заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації, Спеццентр швидкого реагування має належну матеріально-технічну базу і стовідсотково готовий до прийому закордонних гостей.

«Щороку ми є свідками того, як розвивається структура МНС держави. Кінологічні послуги стають її невід’ємною складовою. Саме завдяки кінологам та їхнім підопічним рятувальники швидко знаходять постраждалих, які заблукали чи потрапили під завал, виявляють вибухонебезпечні предмети», – зазначив начальник навчально-кінологічної групи (кінологічного центру) 2-го Спеціального регіонального центру ОРСЦЗ МНС України Ігор ЗАПОВІТРЯНИЙ.

У Чемпіонаті світу серед рятувальних кінологічних розрахунків візьмуть участь близько 20 команд з 15 країн світу, зокрема, Аргентини, Республіки Кореї, Іспанії, Німеччини, Польщі, Росії, Нідерландів, Угорщини, Словаччини тощо, проінформував Ігор Заповітряний.

У програмі змагань – перевірка робочих якостей рятувальних собак з різних куточків світу в умовах надзвичайних ситуацій (природне середовище, техногенний завал, слідова робота), їх сертифікація за міжнародними стандартами.