Про стан дотримання законодавства про працю на території району

Відповідно до Положення про Територіальну державну інспекцію з питань праці у Сумській області, затвердженого наказом Державної інспекції України з питань праці від 15.11.2011 № 11, основним завданням інспекції є здійснення нагляду та забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства роботодавцями області.

Так, упродовж 2012 року на території району посадовими особами Територіальної державної інспекції з питань праці проведено 23 перевірки додержання трудового законодавства, з яких 11 - за пропозицією місцевих органів влади. У 14 роботодавців району виявлено 39 порушень трудового законодавства, зокрема, з питань оплати праці - 20, трудових договорів - 4, з питань робочого часу та часу відпочинку – 7, порядку ведення трудових книжок – 4, трудової дисципліни - 1. За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено 14 приписів, за виконанням яких встановлено контроль. До кожного порушника трудового законодавства вжито заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

За результатами перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на території району, складено та передано до суду 11 протоколів про адміністративні правопорушення, по яких судами винесено 3 рішення з накладенням штрафних санкцій на суму 1530 грн. За невиконання вимог припису 1 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно ст. 188-6 КУпАП (сума штрафних санкцій – 1020 грн.).

До органів прокуратури спрямовано матеріали 1 перевірки для прийняття рішення згідно зі ст. 97 КПК України про притягнення винних посадових осіб до кримінальної відповідальності.

Відповідно до повноважень державними інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності: з початку року внесено 4 таких подання.