ЗАХИСТ ПРАВ ДИТИНИ – СПРАВА ДЕРЖАВНА

Уповноважений Президента з прав дитини ознайомився з діяльністю освітніх закладів Сумщини

У рамках інспекційної поїздки до Сумської області Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко спільно з керівником Управління забезпечення діяльності Уповноваженого з прав дитини Людмилою Волинець ознайомився з діяльністю освітніх закладів Сумської області.

Уповноважений Президента з прав дитини зустрівся з учнями та педагогічним колективом Охтирської середньої загальноосвітньої школи №5 (м. Охтирка), в якій навчаються 170 дітей. Він оглянув класи та приміщення школи, ознайомився з організацією навчального процесу.

Також Юрій Павленко відвідав обласний центр позашкільної освіти у м.Суми. У гуртках, секціях і творчих об’єднаннях центру займаються 4864 дітей віком від 4 до 18 років. Крім того, у закладі діє Сумська рада старшокласників, які виступають координаторами лідерського руху в області. (Загалом на Сумщині діють 18 районних і 3 міські ради старшокласників, створені при районних центрах позашкільної освіти.) Вихованці центру стають переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів, лідери учнівського самоврядування беруть участь у міжнародних науково-освітніх проектах і конкурсах.

Під час інспекційної поїздки Уповноважений Президента з прав дитини оглянув Охтирське училище соціальної реабілітації для дівчат віком від 14 до 18 років, направлених до закладу на перевиховання рішенням суду. Він заслухав інформацію керівника закладу щодо діяльності училища та провів зустріч із вихованцями.

Юрій Павленко зазначив, що Комітет ООН з прав дитини неодноразово висловлював зауваження щодо невідповідності правам дитини діяльності в Україні шкіл та училищ соціальної реабілітації. «Існування училищ та шкіл соціальної реабілітації є витратною і малоефективною формою виховання дітей у конфлікті з законом», – сказав він, зазначивши, що в Охтирському училищі, розрахованому на 170 дітей, перебувають лише 17 дівчат. (Загалом в Україні функціонують 3 училища соціальної реабілітації, кожне з яких заповнене не більше, ніж на 10 відсотків. Ці заклади розраховані на 600 вихованців, при цьому в них утримується 98 дітей).

Уповноважений Президента з прав дитини наголосив на необхідності оптимізувати мережу училищ соцреабілітації та запроваджувати нові форми утримання дітей, які перебувають у конфлікті з законом, що відповідали б вимогам Конвенції ООН про права дитини. Водночас професійний досвід та методики, якими володіють педагогічні працівники училища, мають стати у нагоді фахівцям соціальної роботи, які працюють в області, зазначив Юрій Павленко.

За матеріалами офіційного сайту Глави держави