ДІТЯМ СУМЩИНИ – ВСЕБІЧНИЙ РОЗВИТОК

Лариса ТИХЕНКО: «Ми маємо постійно удосконалювати систему позашкільної освіти, популяризувати її серед батьків та громадськості»

На цьому в ході відеоселекторної наради наголосила директор обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

«Сумщина входить до п’ятірки областей держави з найвищим показником охоплення дітей позашкільною освітою – 63%. Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ ставить перед нами завдання – залучити до позашкільної діяльності 70% дітей. Спираючись на напрацювання педагогів Сумщини в цій сфері, голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ вважає цілком реальним підвищити цей показник до 85%», – зазначила Лариса Тихенко.

Реалізуючи перший етап проекту «Дійти до кожного, зацікавити всіх», в області сформовано ефективний розвиваючий простір для самореалізації дітей, створено належні умови для їх культурного, інтелектуального та фізичного становлення. Приклад тому – Тростянецький, Білопільський, Путивльський, Ямпільський райони, де майже 100 відсотків малечі відвідує гуртки.

Аби виконати завдання, поставлені перед центром керівництвом держави та регіону, необхідно посилити роботу в тих районах, де показник позашкілля нижчий. При цьому, головне – не кількість, а якість роботи, наголосила Лариса Тихенко.

Вона зазначила, що область націлена на системну роботу в сфері розвитку дошкільної освіти. У березі в регіоні стартували два освітні проекти – «Творчість починається в родині» й «Нова Сумщина – територія відпочинку та розвитку дітей».

«У нас є гарні приклади організації роботи позашкілля в Путивльському районі. Там реалізується програма «Дні сільського школяра». Дітей із «глибинки» до позашкільних навчальних закладів підвозять шкільні автобуси. Не забувають в районі й про сиріт, які навчаються в інтернатах. На Тростянеччині діє пересувний позашкільний навчальний заклад», – констатувала директор обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

За її словами, важливим аспектом у реалізації державної політики є проведення в області краєзнавчих конференцій за участю учнівської молоді. Одна з них – «Музейні скарби Сумщини: старовинні садиби», у рамках якої 45 юних краєзнавців презентували результати пошуково-дослідницької роботи щодо історії створення старовинних споруд ХVІІІ – початку ХХ століть.

«Значна увага приділяється створенню гідних умов для творчої реалізації дітей, презентації їх талантів. VІІ обласний конкурс юних вокалістів «Співуча веселка», який проходив у рамках Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», зібрав 85 юних вокалістів – вихованців загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів області, переможців І етапу конкурсу», – зазначила Лариса Тихенко.

Вона наголосила на важливості розвитку системи позашкілля в регіоні, адже від цього залежить майбутнє Сумщини.