ЮРІЙ ЧМИРЬ ДОРУЧИВ СТВОРИТИ ІНВЕСТИЦІЙНУ КАРТУ СУМЩИНИ

Вона включить об’єкти, перспективні для залучення інвестицій

На переконання голови облдержадміністрації, цим питанням має опікуватися структура, що безпосередньо відповідатиме за бізнес-клімат та залучення інвестицій в область. Для цього керівник Сумщини пропонує створити у складі головного управління економіки окремий підрозділ.

«Фаховий моніторинг можливостей і пропозицій регіону, допомога підприємцям у проходженні дозвільних процедур та презентація інвестиційного потенціалу Сумщини на вітчизняному і світовому ринках – це головне завдання даного підрозділу», – зауважив Юрій Чмирь у ході розширеного засідання регіонального комітету з економічних реформ щодо створення умов для покращення бізнес-середовища у Сумській області.

За словами Юрія Чмиря, сьогодні Сумщина є прикладом для інших регіонів у створенні умов для ведення бізнесу. Так, перше «інвестиційне вікно» запрацювало саме в Сумській області, що стало відправною точкою для впровадження адміністративного супроводу інвестиційних проектів. Це дало змогу за три роки залучити в економіку області понад 150 мільйонів доларів США.

«Бізнес – це, перш за все, соціально-економічний розвиток регіону, підвищення його конкурентоспроможності, розбудова інфраструктури та покращення стандартів життя людей. Тому головним завданням сьогодні є створення умов для безперешкодного ведення бізнесу в області», – підкреслив Юрій Чмирь.

Серед першочергових завдань – зменшення регуляторного та адміністративного тиску на підприємців, подальше спрощення процедур отримання документів дозвільного характеру, створення мережі бізнес-інкубаторів, ефективність роботи центрів надання адміністративних послуг тощо.