Правила поведінки населення при повенях та льодоході

Основними причинами більшості повеней є сильні зливи, інтенсивне танення снігів, річкові паводки в результаті приливної хвилі або зміна вітру в гирлі ріки. Особливу небезпеку становлять повені, що виникають внаслідок зсувів та обвалів гірських порід, раптового прориву дамб або вод озер. Як правило, вони супроводжуються перенесенням не тільки води, а й уламкових матеріалів, тому часто набувають катастрофічного характеру.

Евакуація населення, як правило, оголошується спеціальним розпорядженням комісії щодо боротьби з повінню. Через технічні засоби оповіщення людям повідомляються місця розгортання збірних евакопунктів, терміни явки, маршрути проходження при евакуації, а також інші відомості.

За наявності часу населення з небезпечних районів евакуюється разом з майном. Евакуація здійснюється в найближчі населені пункти, що знаходяться поза зонами затоплення.

У зоні можливих затоплень тимчасово припиняють роботу школи і дошкільні установи; дітей переводять у заклади, які знаходяться в безпечних місцях.

Людям, котрі проживають на нижніх поверхах будинків необхідно залишити квартири, піднятися на верхні поверхи.

Пошук людей на затопленій території організовується і здійснюється негайно, для цього залучаються екіпажі формувань цивільної оборони та всі інші наявні сили й засоби.

При рятувальних роботах необхідно проявляти витримку, суворо виконувати вимоги рятувальників. Не можна переповнювати рятувальні засоби, оскільки це загрожує безпеці як врятованих, так і рятувальників.