За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології, станом на 02 квітня 2013 по всій території області хмарна погода, спостерігається повільне сніготанення. Температура повітря – 3-5° тепла. Спостерігається повільне підняття рівня води на річках області. За останню добу відбулось підняття рівня в р. Ворскла на 15см, в р. Сейм – на 8см, р. Десна – на 20см. Рівень води в Куземинському водосховищі на р. Ворскла на 33 см вищий від нормального підпірного рівня. Товщина снігового покриву в області складає 3-40см.

За інформацією Сумського обласного управління водних ресурсів, Боромлянським МУВГ вживаються заходи зі зниження рівня води до природного.

Рівні води в Низівському, Маловорожбівському та Михайлівському водосховищах знаходяться на відмітках близьких до нормального підпірного рівня та регулюються ПАТ «Сумиобленерго» за допомогою щитів.

Рівні води на малих річках області за останню добу підвищились на 3-5 см.

Промерзання ґрунту на меліоративних системах становить 12-15 см, товщина льоду на водних об’єктах – 5-25 см.

На території області надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, не зафіксовано.

Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Бачівськ» працює у штатному режимі.

Місцеві органи виконавчої влади, управління, установи й об’єднання в області, їх підпорядковані структури й інфраструктура області знаходяться у постійній готовності до безаварійного пропуску повені, льодоходу та паводків.