ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ – ВСІ УМОВИ ДЛЯ ВИХОВАННЯ В РОДИНІ

Валентина ПІКІНА: «На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА держава створює належні умови для проживання та виховання дітей-інвалідів у родинах

«У регіоні створено систему реабілітаційних послуг дітям-інвалідам, яка базується на таких принципах діяльності як своєчасність, безперервність, доступність. Нам необхідно й надалі збільшувати спектр послуг, оновлювати матеріально-технічну базу лікувальних та реабілітаційних закладів області, аби  упереджувати захворювання та проводити роботу з дітьми, які належать до групи ризику. Ми прагнемо, аби діти Сумщини були здоровими та щасливими», – зазначила заступник начальника управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході дня відкритих дверей в обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

За її словами, на Сумщині функціонує 13 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів
(у Сумах, Глухові, Конотопі, Охтирці, Ромнах, Шостці, а також у Білопільському, Буринському, Кролевецькому, Путивльському, Сумському, Шосткинському, Ямпільському районах) і 4 відділення соціальної та соціально-побутової реабілітації інвалідів (у Глухівському, Липоводолинському, Недригайлівському, Тростянецькому районах), що входять до складу територіальних центрів соціального обслуговування.

Нині в області понад 9500 осіб одержують державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Упродовж двох місяців 2013 року держава сплатила цій категорії громадян понад 20 мільйонів гривень. Заборгованості з виплат немає, запевнила Валентина Пікіна.

На переконання посадовця, центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів – надзвичайно важлива установа для Сумщини. Методики, які запроваджуються в ньому довели свою дієвість на практиці.

«Обласна влада створює належні умови для реабілітації дітей з обмеженими можливостями, враховуючи потреби центру, побажання батьків, вкладає значний фінансовий ресурс у його розбудову. Так, упродовж останніх років на оновлення установи (реконструкцію зали ЛФК, басейну, ремонт у відділенні змішаного типу в селищі Рибці), запровадження сучасних методик (гідрокінезотерапії, лазеротерапії, саунотерапії) спрямовано 3,6 мільйона гривень», – констатувала заступник начальника управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

«Основним завданням закладу є проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на максимальну соціальну інтеграцію дітей-інвалідів у суспільство, та включають в себе комплексну реабілітацію (надання медичних, психолого-педагогічних послуг та проведення профорієнтаційної роботи з дітьми-інвалідами). З ними працює більше 50 медиків та 30 педагогічних працівників, які надають дітям та їх батькам комплексні реабілітаційні послуги», – поінформувала директор Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олена СУЩЕНКО.

Упродовж 2012 року 636 дітей пройшли лікування у центрі, з них 569 – діти-інваліди, 67 – діти групи ризику. Усі вихованці центру забезпечуються збалансованим 5-разовим харчуванням.