За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології, станом на 04 квітня 2013 по всій території хмарна погода, спостерігається повільне сніготанення. Температура повітря становить близько 1-3° тепла. Товщина снігового покриву в області складає 3-35см. Сніговий покрив не суцільний.

5–6 квітня 2013 р. внаслідок випадання сильних та помірних опадів у вигляді дощу та сніготанення на малих річках басейну Десни на території Сумської області очікується підвищення рівнів води на 0,3-1,0 м, можливе формування значного місцевого стоку.

За інформацією Сумського обласного управління водних ресурсів, 4 квітня відбулось підняття рівня води в річках: Ворскла – на 6см, Сейм – на 7см, Десна – на 15см, Сула – на 11см. Рівень води в Куземинському водосховищі на р. Ворскла та Бобровському водосховищі на р. Псел знаходиться на рівні природного. Рівень води в Низівському, Маловорожбівському та Михайлівському водосховищах перебуває на відмітках близьких до природного та регулюється ПАТ «Сумиобленерго» за допомогою щитів.

Промерзання ґрунту на меліоративних системах – 12-15см, товщина льоду на водних об’єктах – 5-25см.

На всій території області надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, не зафіксовано. Інфраструктура області працює у штатному режимі.

Місцеві органи виконавчої влади, управління, установи і об’єднання в області, їх підпорядковані структури й інфраструктура області знаходяться у постійній готовності до безаварійного пропуску повені, льодоходу та паводків.