За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології, станом на 05 квітня 2013 року на всій території регіону хмарна погода, спостерігається повільне сніготанення. Температура повітря становить близько 1-3° тепла. Товщина снігового покриву в області складає 3-35см. Сніговий покрив не суцільний.

За інформацією Сумського обласного управління водних ресурсів, 5 квітня відбулось підняття рівня води в р. Ворскла на 4см, у р. Сейм – на 10см, у р. Десна – на 17см, у р. Сула – на 11см. Рівень води в Куземинському водосховищі на р. Ворскла та Бобровському водосховищі на р. Псел утримується на рівні природного. Рівні води в Низівському, Маловорожбівському та Михайлівському водосховищах знаходяться на відмітках близьких до природного та регулюються ПАТ «Сумиобленерго» за допомогою щитів.

У зв’язку з тим, що рівень річки Десна піднявся до позначки 376 см над «0» водпосту, згідно зі зведеною таблицею паводкової ситуації, існує загроза затоплення каналізаційної насосної станції та двох подвір’їв у м. Шостка за рахунок підпору води в р. Шостка. Представники Сумського облводресурсів
05 квітня проводять перевірку можливості виникнення такої ситуації та роботи щодо попередження або ліквідації її можливих наслідків.

Промерзання ґрунту на меліоративних системах складає 12-15см, товщина льоду на водних об’єктах – 5-25см.

На території області надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, не зафіксовано. Інфраструктура області працює у штатному режимі.

Місцеві органи виконавчої влади, управління, установи і об’єднання області, їх підпорядковані структури та інфраструктура області знаходяться у постійній готовності до безаварійного пропуску повені, льодоходу та паводків.