ДЕРЖАВА ЗАБЕЗПЕЧУЄ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ УМОВАМИ ДЛЯ ВИХОВАННЯ У СІМ’Ї

Людмила Пєхова: «На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА «Діти- майбутнє України», держава забезпечує дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї.

Завданням Центру є здійснення заходів, спрямованих на коригування фізичних та розумових порушень розвитку дітей-інвалідів, навчання їх основних соціальних та побутових навичок, розвиток здібностей, підготовка до здобуття освіти, створення передумов для їх поступової інтеграції у суспільство.

На сьогодні в районі налічується 85 дітей з обмеженими можливостями, які потребують допомоги, підтримки і насамперед уваги. Тому  залучення таких  дітей до активного життя в суспільстві, відновлення їх соціального статусу та здатності до самостійної суспільної діяльності – це одне з головних завдань районного Центру реабілітації. У багатьох випадках реабілітація дітей з інвалідністю складається з медичної та корегуючої допомоги, хоча для більшості з них усвідомлення себе як особи - є головним.

Реабілітація дітей-інвалідів в Україні розглядається як проблема національного значення і займає одне з приоритетних місць. В області вже створена система реабілітаційної допомоги дітям-інвалідам, яка базується на основних принципах діяльності: своєчасності, неперервності, послідовності та доступності в наданні комплексної реабілітаційної допомоги дітям з фізичними та розумовими вадами.

Саме такий комплекс соціальних, психологічних, педагогічних, медичних безоплатних послуг і отримують діти з обмеженими функціональними можливостями у Путивльському районному Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів – зазначила Людмила Пєхова.

Для проведення комплексної реабілітації, Центр має різноманітні тренажери, фізіотерапевтичну апаратуру, кулькову ванну, ігрову кімнату, комп’ютери.

У своїй роботі  фахівці Центру застосовують індивідуальні та групові програми, проводять  корекційну роботу з використанням елементів методик: арт-терапії, музико-терапії, ігротерапії, казкотерапії, кондуктивної педагогіки Пет”є та Монтессорі.  На базі Центру  створено гурток «Умілі  ручки», діє музично-театральна студія «Овація», колектив якої є багаторазовим дипломантом Сумського обласного інтеграційного театрального фестивалю людей з функціональними обмеженнями «Веселка» та «Розмай». Діяльність гуртків має корекційно-розвиваючу, навчальну та  виховну мету. Працетерапія, драмотерапія, музикотерапія допомагають дітям розкрити таланти та творчі здібності, виявити схильність до різних видів мистецтва, вчить керувати власними емоціями, проінформувала – директор Путивльського районного центру соціальноЇ реабілітації дітей-інвалідів Людмила Іванівна Пєхова.

Щорічно проводиться огляд дітей з обмеженими можливостями консультаційною виїзною мультидисциплінарною бригадою Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яким рекомендовано безкоштовну реабілітацію в умовах обласного центру. Молодь нашого району має можливість після отримання середньої освіти безкоштовно навчатися у різних професійно-технічних навчальних закладах України.

Центр реабілітації плідно співпрацює з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадською організацією інвалідів та відділом освіти райдержадміністрації, педагогічним коледжем, що допомагає формуванню позитивної громадської думки стосовно соціальної адаптації осіб з обмеженими можливостями.