За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології, станом на 09 квітня 2013 року по всій території регіону спостерігається сонячна погода, зафіксовано повільне сніготанення. Температура повітря – близько 1-3° тепла. Товщина снігового покриву в області – 10см. Сніговий покрив не суцільний.

За інформацією Сумського обласного управління водних ресурсів 9 квітня відбулось підняття рівня води в р. Ворскла на 8см, р. Сейм – на 11см,
р. Десна – на 10см, р. Сула – на 21см. Рівень води в Куземинському водосховищі на р. Ворскла та Бобровському водосховищі на р. Псел – на рівні природного. Рівні води в Низівському, Маловорожбівському та Михайлівському водосховищах знаходяться на відмітках близьких до природного та регулюються ПАТ «Сумиобленерго» за допомогою щитів.

Промерзання ґрунту на меліоративних системах становить 5см, товщина льоду на водних об’єктах – 5-25см.

Місцеві органи виконавчої влади, управління, установи і об’єднання в області, їх підпорядковані структури й інфраструктура області знаходяться у постійній готовності до безаварійного пропуску повені, льодоходу та паводків.

На території Сумщини ситуація щодо весняного водопілля контрольована, об’єкти господарювання працюють у штатному режимі.