ТАМАРА ІЩЕНКО: «ЕКСТРЕНА ДОПОМОГА – НОВИЙ РІВЕНЬ МЕДИЦИНИ»

«Питанню оперативності та якості екстреної медичної допомоги на державному рівні приділяється значна увага. Закон України «Про екстрену медичну допомогу» є одним із головних чинників позитивних змін у галузі охорони здоров’я. Для  реалізації його положень об’єднують зусилля органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та медики регіону», – зазначила заступник голови облдержадміністрації

Станом на 1 квітня на Сумщині сформована організаційна структура системи екстреної медичної допомоги. До Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф переведено працівників станцій, відділень та пунктів швидкої медичної допомоги. Для оперативності роботи служби в області створена розгорнута
мережа – 42 пункти постійного і тимчасового базування бригад «швидкої». Планується додатково відкрити ще 12 пунктів.

«Сьогодні екстрену допомогу жителям області надає 97 бригад, у перспективі їх кількість зросте до 115. За новими нормативами здійснюватиметься й комплектація кадрами системи екстреної допомоги. Відповідно до штатного розпису їх кількість збільшиться з 1400 до 1700 працівників»,підкреслила Тамара Іщенко.

За її словами, нині розпочато підготовку приміщень для організації централізованої диспетчерської та серверної на базі Сумської станції екстреної медичної допомоги. Наразі проводиться техніко-лабораторна експертиза будівлі та підготовка проектно-кошторисної документації для її капітального ремонту. Надсучасне обладнання, встановлене у диспетчерській, дасть змогу зробити роботу служби максимально ефективною, скоротити час руху карет «швидкої» до місця призначення, переконана посадовець.

На баланс обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф остаточно прийнято майно, санітарний автотранспорт, медичне обладнання та інші матеріальні цінності. Закінчується перереєстрація наявних автомобілів швидкої медичної допомоги з балансу міських та районних рад на баланс Центру. На часі – оновлення автопарку «швидких». До профільного міністерства подано заявку на отримання 80 автомобілів та 7 реанімобілів. До кінця року центр на 100% забезпечений лікарськими засобами та пально-мастильними матеріалами, запевнила Тамара Іщенко.

«Реформування швидкої медичної допомоги давно назріло. Новий державний підхід до організації системи екстреної медицини дає переваги як для медиків, так і для людей. Важливо й те, що реформи підтверджені бюджетними асигнуваннями», – зазначила Тамара Іщенко.

За її словами, обсяг фінансування центру в поточному році становить 67 мільйонів 300 тисяч гривень. Крім того, обласною радою додатково виділено 4 мільйони 334 тисячі гривень, із яких 1 мільйон 334 тисячі гривень спрямовано на капітальний ремонт централізованої диспетчерської Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Реформування швидкої допомоги області проходить успішно. Служба підтвердила готовність працювати в екстреному режимі. Під час снігових заметів лікарі у кожному випадку діставалися на виклики, як у місті, так і в сільській місцевості», – запевнила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія ЛИСЕНКО.

Наразі фахівцями проводиться щоденний моніторинг кількості екстрених виїздів та часу прибуття бригад до місця події. У середньому щодоби в області надходить від 800 до 900 викликів. Норматив прибуття бригад до 10 хвилин виконується на 85%, а норматив щодо 20 хвилин – на 80% або на рівні загальноукраїнських показників, повідомила Надія Лисенко.

За телефоном: 77-07-92 цілодобово працює «гаряча лінія», куди жителі Сумщини можуть звернутися з питань екстреної медичної допомоги та отримати консультації щодо роботи служби.