За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології, станом на 16 квітня 2013 року по всій території спостерігається сонячна погода, повільне сніготанення. Температура повітря вдень становить 16-20° тепла. Сніговий покрив в області майже відсутній.

За інформацією Сумського обласного управління водних ресурсів, 16 квітня відбулось підняття води в Сеймі на 5см, у Десні – на 23см.  Карабутівське водосховище на річці Ромен наповнене до природного рівня. Вода в Куземинському водосховищі на р. Ворскла та Бобровському водосховищі на р. Псел – на природному рівні. Рівень води в Низівському, Маловорожбівському та Михайлівському водосховищах знаходиться на відмітках, близьких до природного, та регулюються ПАТ «Сумиобленерго» за допомогою щитів.

Відбувається підтоплення ділянки автодороги в напрямку с. Могриця Сумського району – вона затоплена шаром води товщиною 20 см. Проїзд дорогою перекритий. Рух автотранспорту здійснюється  об’їзною дорогою.

Місцеві органи виконавчої влади області та інфраструктура області знаходяться у постійній готовності до безаварійного пропуску повені, льодоходу та паводків.