ЮРІЙ ЧМИРЬ: «РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ»

На Сумщині розпочато широке обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

«Старт реформі місцевого самоврядування дав Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ у ході засідання Ради регіонів 21 березня. Це важливе рішення означає, що в Україні влада перейшла від розмов до справи. Реформа має вирішити ключові питання життєдіяльності територій. Без структурних та комплексних змін не можливо надавати якісні послуги людям. Тому важливо залучити до обговорення проекту Концепції широкі кола громадськості, людей, які проживають як у містах, так і у віддалених селах. Реформа не повинна нав’язуватися згори», – підкреслив голова облдержадміністрації Юрій ЧМИРЬ.

Метою обговорення є визначення напрямів та механізмів формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально вирішувати ключові питання життєдіяльності місцевих громад.

Це, передусім, надання якісних та доступних адміністративних послуг населенню, становлення інститутів демократії, задоволення прав громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

За словами заступника керівника головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Віталія КУЛИКА, реалізація Концепції здійснюватиметься у два етапи. На першому – підготовчому етапі (2012 – 2014 рр.) напрацьовуватимуться зміни до Конституції України, нормативно-правова база, яка допоможе громадянам впливати на прийняття рішень на місцях.

Другий етап (2015 – 2017 рр.) передбачає внесення змін до Основного закону держави, законодавче врегулювання та становлення нової системи місцевого самоврядування, розширення можливостей органів самоорганізації населення в управлінні територіями, децентралізацію влади, бюджетних процесів, стандартизацію та уніфікацію адміністративних і соціальних послуг.

Сумщина активно включилася в процес обговорення майбутньої реформи. Як повідомив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Олександр ЦУПРО, в області зібрано 83 пропозиції до проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, які засвідчують, що реформування місцевого самоврядування назріло і є конче необхідним на нинішньому етапі розвитку держави.