НА СУМЩИНІ ДБАЮТЬ ПРО ЗДОРОВ’Я ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Інеса САВЕНКО: «У регіоні стаціонарним лікуванням охоплено всіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які цього потребують»

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ ставить перед нами завдання приділяти увагу кожному чорнобильцю. Гарантії якісного лікування цієї категорії громадян – один із дієвих кроків на шляху до поставленої мети», – підкреслила головний терапевт Сумської області.

За словами Інеси Савенко, упродовж 2012 року профілактичний медичний огляд у лікувальних закладах області пройшли 99,5% постраждалих, зокрема, 99,4% дорослих та 100% дітей.

«За програмою «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних хворих і постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи» на придбання лікарських засобів у спеціалізованих лікувальних закладах у 2012 році з Державного бюджету виділено Сумщині 540,5 тисячі гривень, у тому числі, 402,4 тисячі гривень – на лікування осіб, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Це значно більше, ніж у попередні роки», – зазначила головний терапевт області.

За словами Інеси Савенко, у 2013 році на поліпшення стану здоров’я чорнобильців передбачено 561,6 тисячі гривень. У І кварталі придбано медикаментів більш як на 90 тисяч гривень.

У регіоні медична допомога чорнобильцям надається в Сумському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення, обласній дитячій клінічній лікарні, центральних районних лікарнях.

«У Сумському спеціалізованому диспансері упродовж 2012 року проліковано 3314 громадян. За І квартал цього року профілактичний огляд пройшли 60% постраждалих, в тому числі 57% дорослих та 61% дітей; проліковано 856 постраждалих», – повідомила головний лікар Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Тетяна ВІТЮК.

Станом на 1 січня 2013 року на обліку в лікувально-профілактичних закладах регіону перебуває 14107 чорнобильців, з яких 7174 особи – ліквідатори аварії
та 2555 – діти, що народилися від опромінених батьків І-ІІІ категорії.

«Чорнобиль – наш спільний біль. Тому держава вважає своїм обов’язком дбати про тих, хто захистив нас від ядерної стихії, у чиїй долі аварія на ЧАЕС залишила незабутній слід», – підсумувала Тетяна Вітюк.