27-річниця Чорнобильської катастрофи

Мітинг скорботи відбувся біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської трагедії на АЕС. Його відкрив голова Путивльської райдержадміністрації Анатолій Косовський.

26 квітня 1986 року Україну спіткала найбільша в історії людства техногенна катастрофа - аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Ця трагедія навічно відбилася в людських долях.

З глибокою шаною схиляємо голову перед пам'яттю героїв-рятівників, які віддали свої життя, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистивши тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від розповзання смертельної небезпеки. З невимовним болем згадуємо трагедію Чорнобиля.

В Путивльському районі мешкає 468 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: із них 57 осіб – I категорії, 130 – II категорії, 129 – III категорії, 15 вдів, 68 потерпілих від Чорнобильської катастрофи та 68 дітей.

Із проникливими словами болю та жалю за ліквідаторами, які загинули під час виконання громадянського обов’язку, з великою шаною та повагою до присутніх чорнобильців звернувся Анатолій Косовський. Зазначив, що держава і суспільство повинні зробити все можливе для соціальної підтримки і реабілітації людей, які побували в горнилі страшної катастрофи.

"Для того, щоб захищати інших, ліквідувати цю аварію, люди віддавали все. Я низько схиляю голову перед загиблими, вони назавжди залишаться у нашій пам'яті" – зазначив у своєму виступі А.І. Косовський.

Про важкі миттєвості трагедії, нелегку долю учасників ліквідації говорив у своїй промові голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» І.А. Літвінов , подякував владі району за розуміння проблем та підтримку.

У заході взяли участь голова Путивльської райдержадміністрації А.І. Косовський, голова Путивльської райради О.Д. Фесенко та їх заступники Путивльський міський голова С.А. Павлік, ліквідатори аварії на ЧАЕС, члени їх сімей, вдови загиблих чорнобильців, учнівська молодь, громадськість. Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, до пам’ятника були покладені квіти. Панахиду по загиблих внаслідок чорнобильської катастрофи провів настоятель Спасо-Преображенського собору – протоієрей Богдан.  У виконанні ансамблю духовного співу «Глас» прозвучала «Молитва Пресвятой Богородице».