ЮРІЙ ЧМИРЬ: «СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА СПРЯМОВАНІ НА ПОЛІПШЕННЯ ЖИТТЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ»

На Сумщині відбулися жалобні заходи з нагоди 27 роковин Чорнобильської катастрофи

«Люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС врятували нам життя. Вони проявили героїзм, мужність, довели, що людина здатна протистояти лиху такого масштабу. Тож найголовніше, аби людство зробило висновки і трагедія не повторилася», – підкреслив керівник регіону Юрій ЧМИРЬ.

«Держава надає чорнобильцям понад 20 видів пільг, зокрема, достроковий вихід на пенсію; встановлення доплати до пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю; кратне обчислення стажу роботи в зоні відчуження; безоплатне зубопротезування, придбання ліків; санаторно-курортне лікування; пільги на сплату житлово-комунальних послуг та інші», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Тамара ІЩЕНКО.

За її словами, у 2013 році в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА на виконання програм соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС з Державного бюджету Сумщині виділено 19 мільйонів гривень, з обласного бюджету передбачено З мільйони 147 тисяч гривень, з яких близько 2 мільйонів 800 тисяч гривень буде спрямовано на пільгове медичне забезпечення чорнобильців, решта – на додаткове харчування.

«У 2012 році в рамках державної програми забезпечення житлом ліквідаторів аварії на ЧАЕС Сумщина отримала 4 мільйони гривень. За ці кошти було придбано житло для 13 чорнобильців, які стояли на квартирному обліку», – зазначила Тамара Іщенко.

На Сумщині стаціонарним лікуванням охоплено всіх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які цього потребують. За словами головного терапевта Сумської області Інеси САВЕНКО, у 2013 році на поліпшення стану здоров’я чорнобильців передбачено 561,6 тисячі гривень. У І кварталі придбано медикаментів більш як на 90 тисяч гривень.

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України, в області перераховують пенсії чорнобильцям. Розмір пенсій ліквідаторам аварії на ЧАЕС збільшився у середньому на 15%. За результатами опрацювання довідок, виданих комісією з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, середній розмір підвищення склав близько 1500 гривень.

«Підвищення державних виплат залежить від багатьох чинників. Утім, визначальним фактором є розмір заробітної плати, яку людина отримувала у зоні відчуження. Мінімальний розмір підвищення – 345 гривень, максимальний – близько 5 тисяч гривень», – поінформувала заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Олена САВІСЬКО.

Влада і надалі робитиме все можливе, аби поліпшувати життя людей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, запевнив Юрій Чмирь.