ПІД ПОКРОВОМ БОГОРОДИЦІ

В той день стояла воістину божественна погода: яскраве сонце, безхмарне небо (хоча всі пророкували дощ). З цього приводу Молченського монастиря ігуменя матушка Феодосія з вдячною посмішкою сказала: «Це нас Богородиця оберігає...»

А на душі у численних парафіян було так ясно і зрозуміло, адже нещодавно пройшли Великодні свята, і в урочистому ритмі стукали сотні сердець.

Дивним чином так співпало, що на третій день після Святого Воскресіння на Путивльську землю прийшло травне свято Молченської Ікони Богородиці - покровительки нашого древнього краю.

На урочисте богослужіння, присвячене черговій річниці повернення Молченської ікони Богородиці в древню святу обитель - Молченської Печерський Різдва Пресвятої Богородиці монастир (саме у 1995 році вона, завдяки настоятеля Спасо-Преображенського собору. Георгію Козаченко зайняла тут своє гідне місце), зібралася велика кількість духовенства, парафіян і прочан.

Святкову Літургію очолив єпископ Конотопський та Глухівський Роман.

Літургії передував багатолюдний Хресний хід з Чудотворною іконою від Спасо-Преображенського собору в Молченської жіночий монастир.

Свято було гарним, урочистим і духовно-піднесеним. Почуттям радості наповнювались серця і душі всіх учасників цього релігійного дійства.

А ще, крім радості в душі виникло відчуття спокою, адже кожен відчував себе під захистом і покровительством Молченської Богородиці - покровительки стародавньої Путивльської землі.