ІНЕСА ПЄСОЦЬКА: «ДІТЯМ СУМЩИНИ – ГІДНИЙ ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК»

У рамках нових соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА на Сумщині відкриваються літні школи для обдарованих дітей

Про це у ході брифінгу повідомила тимчасово виконуюча обов'язки начальника управління освіти та науки облдержадміністрації Інеса Пєсоцька.

«На виконання соціальних ініціатив Глави держави у регіоні розроблено низку заходів для всебічного розвитку дитини. Зокрема,  чільне місце відведено роботі літніх шкіл для обдарованих дітей», – наголосила посадовець.

Вона повідомила, що вперше Всеукраїнську літню школу за хіміко-біологічним напрямком у Сумській області було запроваджено у 2010 році.

За три роки існування освітньо-комунікаційного проекту МАН у роботі історико-краєзнавчої, фольклорно-етнографічної експедицій та хіміко-біологічної школи взяли участь більше 500 учнів зі всієї України.

«Цього року з 17 до 28 червня Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю буде приймати учасників Всеукраїнської пошукової історико-краєзнавчої експедиції «Шляхами козацької слави», Всеукраїнської фольклорно-етнографічної експедиції «У народних традиціях – наше майбутнє» та Всеукраїнської літньої хіміко-біологічної школи «Майбутнє планети в твоїх руках», – поінформувала Інеса Пєсоцька.

Учасники літніх шкіл ознайомляться з історичними, культурними, архітектурними пам’ятками області, відвідають заказники і заповідники місцевого та державного значення, музеї. Для них будуть організовані практичні та лекційні заняття у вишах регіону, різноманітні майстер-класи.

Крім того, обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю влітку 2013 року заплановано роботу профільних експедицій  в межах обласної еколого-краєзнавчої експедиції «Деснянські зорі-2013» та Германо-слов’янської  археологічної експедиції.

«Ми працюємо над покращенням організації та проведення літньої оздоровчої кампанії. Постійний розвиток та оздоровлення дітей – це наше головне завдання», – наголосила Інеса Пєсоцька.

За її інформацією, влітку 2013 року на Сумщині функціонуватиме 712 освітянських закладів оздоровлення та відпочинку. Планується оздоровити майже 44 тисячі дітей, що становить більше 50% від контингенту учнів.

У профільних таборах на базі позашкільних навчальних закладів буде проведено тематичні зміни еколого-натуралістичного, естетичного, туристсько-краєзнавчого, технічного, спортивного спрямування для творчо-обдарованих дітей.

Лідери учнівського самоврядування Сумщини візьмуть участь в оздоровчій зміні табору «Примор’є» Херсонської області.