НА ПУТИВЛЬЩИНІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГ

Численні істинні патріоти Путивльщини, знавці старовини, краєзнавці, історики, бібліотекарі зібралися в цей день разом, щоб взяти участь у презентації цілого ряду книг, присвячених пам'яткам історії і культури краю: два видання «Софроніївського монастиря», «Нова Слобода», «Молченський монастир», «Чарівна гора» та інші.

Слід відразу зазначити, що видання книги, тим більш барвисте, у твердій палітурці, на гарному папері, з кольоровими ілюстраціями - справа дуже дорога. І нашому краю у цьому плані пощастило, адже не тільки замишляв, але і фінансував всі ці чудові фоліанти відомий в культурних колах України і Росії меценат, наш земляк Михайло Іванович Мураєв. Власне, він і став організатором цього заходу.

На презентацію прибули поважні гості: Владика Конотопсько-Глухівської єпархії, єпископ Роман, настоятель Глинської пустині о.Богдан, настоятель Софроніївського монастиря о. Диадор, Молченського монастиря ігуменя матушка Феодосія, голова благодійного фонду «Вічність» Ірина Щербань, голова благодійного фонду «Світоч» Микола Мігульов, депутат обласної ради Віктор Хярм, головний архітектор м. Сум Володимир Биков, голова Путивльської райдержадміністрації Анатолій Косовський, голова райради Олексій Фесенко, Путивльський міський голова Сергій Павлік, представники історико-культурного заповідника м. Глухів та районного відділу культури з Бурыни.

Захід пройшов у теплій доброзичливій обстановці. Кульмінаційним моментом презентації стало нагородження авторів згаданих книг - редактора районної газети «Путивльські відомості», члена Національної спілки письменників України Анатолія Луговського, протоієрея, кандидата Богослов'я Олександра Чурочкіна і редактора Київського видання «Оптіма» Ігоря Гільбо орденами за заслуги перед Українською Православною Церквою.

Високої нагороди був удостоєний головний архітектор м. Сум Володимир Биков за унікальний фотоальбом «Храми Сумщини».

Нагороджував авторів єпископ Роман, вручаючи, крім орденів, Грамоти від Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Київського, Блаженнішого Володимира.

Директор Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль Сергій Тупик в ході презентації представив новий сьомий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Він підніс збірку в дар своїм колегам з Глухова та Бурині, а також передав цілий ряд краєзнавчих видань у нашу районну бібліотеку.

На завершення цього світлого творчого свята усім учасникам були вручені барвисті книги «Молченської монастир».