Пошук на сайті

Шановні відвідувачі!

Офіційний сайт Путивльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою: http://ptvl.sm.gov.ua/

НА ПУТИВЛЬЩИНІ ПРОВЕДЕНО ЄДИНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ

Друк

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо належної організації та проведення літнього відпочинку дітей, зокрема, започаткування роботи літніх шкіл для обдарованих дітей в районі проведено єдиний інформаційний день за участю в.о. начальника Головного управління Пенсійного фонду в Сумській області Зленко Т.В., начальника управління Пенсійного фонду в Путивльському районі Воронова В.М., заступника голови Путивльської райдержадміністрації М.І. Корнєва та трудового колективу Путивльської загальнооосвітньої школи I-III ступенів №1 ім. Радіка Руднєва.

Питання організації змістовного відпочинку та якісного оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді постійно перебуває на контролі Сумської обласної державної адміністрації.

Загальний стан справ у галузі оздоровлення за останні роки свідчить про збільшення якісного компоненту оздоровчих послуг, кількості дітей, охоплених оздоровчими послугами, підвищення обсягів фінансування оздоровчої кампанії.

За оперативними даними, влітку 2013 року заплановано функціонування 727 закладів оздоровлення та відпочинку, з них: 23 позаміських закладів оздоровлення (1-санаторного типу: дитячий позашкільний заклад-дитячий заклад санаторного типу «Ровесник» управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації), 647 пришкільних та профільних таборів; 50 таборів праці та відпочинку; 6 наметових містечок, з них 1 – Сумський обласний позаміський заклад оздоровлення та відпочинку – табір «Сузір’я».

На Путивльщині в оздоровчий період 2013 року  планують розпочати  роботу   25 пришкільних таборів ,  6 профільних таборів, 1 табір праці та відпочинку та комунальний закладу Путивльської районної ради Сумської області «Дитячий оздоровчий табір «Восход» . Усього планується охопити відпочинком та оздоровленням 1280 осіб , що складає 63,1 % від загальної кількості  школярів. У пришкільних  таборах планується охопити відпочинком 819 дітей , у профільних – 215 дітей , у таборі праці та відпочинку – 15 дітей , у дитячому  оздоровчому  таборі "Восход" -180 дітей протягом двох оздоровчих змін. 550 студентів вищих навчальних закладів планується оздоровити під час роботи ремонтних та трудових бригад.

В умовах дитячого відділення  комунальної установи Путивльської районної ради  Сумської області «Путивльська центральна районна лікарня»

планується оздоровити 40 дітей з числа дітей з інвалідністю та дітей диспансерної групи.

В оздоровчий період буде оздоровлено 100% дітей-сиріт, та дітей, що позбавлені батьківського піклування та 70 % дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей Путивльського району шкільного віку.

Обрахована попередня вартість путівки до оздоровчого табору «Восход» і складає 2090 гривень, з яких 882 гривні – кошти Фонду соціального страхування, 200 гривень – здешевлення вартості путівки з районного бюджету  та 1008 гривень – кошти профспілкових організацій та батьків.

З метою забезпечення організованого оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді Сумською обласною державної адміністрацією проводяться необхідні організаційні заходи щодо підготовки до літньої оздоровчої кампанії 2013 року. За прогнозними показниками, для проведення літньої оздоровчої кампанії 2013 року, заплановано використати 28 641,9 тис. гривень.

Обласною програмою оздоровлення та відпочинку дітей на 2013 рік передбачено з обласного бюджету на заходи з літнього оздоровлення та відпочинку дітей 3 303,7 тис. гривень. Управлінням у справах сім’ї, дітей і молоді Сумської обласної державної адміністрації здійснено розподіл коштів обласного бюджету (1 256,00 тис. гривень) між містами та районами області для закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку до закладів оздоровлення та відпочинку області, відповідно до кількості дітей шкільного віку, які проживають на підвідомчих територіях (рішення сесії Сумської обласної ради від 19.04.2013).

Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності передбачено спрямувати на фінансування оздоровлення дітей у закладах оздоровлення та відпочинку області та України 7 956,00 тис. гривень. Часткове відшкодування вартості путівки у 2013 році складає 882,00 гривень до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Сумської області. Для придбання путівок за повну вартість для оздоровлення дітей області на Південному узбережжі Чорного моря передбачено 4 000,00. тис. гривень.

У 2013 році послугами з оздоровлення та відпочинку планується забезпечити 60 578 дітей (у 2012 році 57 183 дитини), що становить 55,4% від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років (109 283 дитини, за даними державної служби статистики України станом на 01.01.2012 року)».

27 лютого 2013 року на розширеному засіданні Уряду Президент України Віктор Янукович проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Найбільший скарб країни – це її люди. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава. Віктор Янукович визначив пріоритет: «Ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття».

Соціальні ініціативи Глави держави «Діти – майбутнє України» передбачають комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня життя малозабезпечених сімей та сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами, а також забезпечення всебічного розвитку кожної дитини. Один із напрямів нової соціальної політики держави передбачає розвиток та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної підтримки.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей стосується кожної української родини. Ця проблема є надзвичайно актуальною для нашої держави. Стан здоров’я дітей в Україні з кожним роком викликає все більше занепокоєння. За таких умов надзвичайно гостро постає питання відновлення та зміцнення здоров’я дітей, зокрема в оздоровчих таборах під час літніх канікул.

На оздоровлення дітей в обласному бюджеті передбачено кошти в сумі 1948,7 тис. гривень, з них: вихованці інтернатних закладів – 1181,4 тис. гривень, вихованці обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю – 359,8 тис. гривень, вихованці обласної дитячо-юнацької спортивної школи – 108,3 тис. гривень, учні-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються в закладах професійно-технічної освіти, – 242,0 тис. гривень, у педагогічних училищах – 57,2 тис. гривень.

З місцевих бюджетів у 2013 році планується використати 7658,4 тис. гривень, планується залучити позабюджетні кошти в сумі 3082,744 тис. гривень. На підготовку дитячих таборів до роботи в літній період у місцевих бюджетах передбачено кошти в сумі 1097,97 тис. гривень (удвічі більше, ніж у минулому році).

Керівниками органів управління освітою спільно з місцевою владою проводиться робота щодо покращення матеріально-технічної бази освітянських оздоровчих таборів.

Серед проголошених Президентом України соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України» чільне місце відведено започаткуванню роботи літніх шкіл для обдарованих дітей.