ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН – ІНДИКАТОР РОБОТИ ВЛАДИ

Олександр ЦУПРО: «На виконання доручень Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА обласна влада вдосконалює роботу зі зверненнями громадян»

«Обласна влада відкрита до діалогу з жителями Сумщини й готова сприяти врегулюванню їх проблем. Наш пріоритет – забезпечення комфортного життя та соціальних гарантій для кожної людини», – наголосив у ході прес-конференції заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації.

З початку 2013 року до сектору роботи зі зверненнями громадян апарату облдержадміністрації надійшло 955 звернень, що на 8,3 % менше, ніж за аналогічний період минулого року. Жителями області було порушено 1221 питання. Кожне друге звернення було вирішено позитивно (48%), підкреслив Олександр Цупро.

«Найбільше людей турбують питання комунального господарства (21,9 %), соціальної (16,8 %), житлової (9,3 %), аграрної політики і земельних відносин (6,6 %), охорони здоров’я (8,1 %)», – поінформував посадовець. Керівництвом облдержадміністрації проведено 97 особистих прийомів громадян, у ході яких було порушено 205 питань.

Упродовж чотирьох місяців 2013 року працівниками «Сумського обласного контактного центру» прийнято та розглянуто 2100 звернень громадян, з яких 1331 (63,4%) вирішено позитивно, на 552 (26,3%) – надані вичерпні роз’яснення, 217 (10,3%) – знаходяться на виконанні. Серед найбільш актуальних питань, порушених людьми, питання комунального господарства – 1290 (61,4%), транспорту та зв’язку –142 (6,7%), соціального захисту населення – 111 (5,3%), аграрної політики та земельних відносин – 86 (4,1%).

«За дорученням керівництва облдержадміністрації контактний центр взяв активну участь в опрацюванні звернень, які надійшли до Президента України у рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» (з 11 до 22 лютого 2013 року). На електронну адресу контактного центру отримано 75 звернень, з яких 36 вирішено позитивно, на 29 – надані роз’яснення, залишено на контролі до остаточного вирішення – 10», – розповів Олександр Цупро.

У червні на Сумщині стартує акція «Захисти права дитини». Щоп’ятниці з 8:00 до 16:00 жителі області матимуть можливість поставити свої запитання та отримати консультації, зокрема, щодо неналежного лікування дітей; перешкод при влаштуванні дитини до дитячого садка; приниження гідності дитини; недотримання етики медичними працівниками; позбавлення батьківських прав; відсутності умов для дозвілля; недоступності спортивних споруд та секцій; проблеми з усиновленням дітей тощо. Спілкуватимуться з громадянами представники структурних підрозділів облдержадміністрації – управління охорони здоров’я; освіти і науки; служби у правах дітей; обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; молоді та спорту. Дзвінки приймаються за телефонами: 0-800-301-501, для сумчан: 66-33-77.

«Захист законних прав та інтересів громадян є ключовим у соціальній політиці нашої держави. Тому влада приділяє неабияку увагу реагуванню на звернення громадян, постійно вдосконалюючи комунікації з суспільством задля подальшої розбудови регіону та країни», – резюмував Олександр Цупро.